2014 - czerwiec

29.06.2014 - z bloga Mikea Knoxa (Twende Pamoja)

Jesteśmy w szkole Św.Urszuli w Mweka. Mieszkamy wszyscy w dormitorium. Jest nas 19 osób - osoby z grupy Makutano*, ktore były w Szkockji, 6 osób ze Szkocji i 5 członków grupy Makutano, ktorzy nie pojechali do Szkocji. W czasie weekendowego seminarium podsumowujemy ostatnie kilka lat pracy w Tanzanii i opracowujemy plany na przyszłość, nie zapominając o przemyśleniu metod ich realizacji.

Teraz nasi tanzańscy koledzy i koleżanki wyruszą do swoich nowyc szkół.

* - Makutano (Makutano Group) to międzynarodowy projekt edukacyjny, ktorego celem jest podnoszenie wiedzy pedagogów/pedagożek, kadry akademickiej, doradców/doradczyń metodycznych, edukatorów/edukatorek oraz uczniów i uczennic w krajach partnerskich na temat współzależności pomiędzy krajami Globalnego Południa i Globalnej Północy. Zadania edukacyjne obejmuja takie zagadnienia jak demokracja obywatelska, ochrona środowiska, wpływ stabilności ekonomicznej na zdrowie, w kontekście państwa globalnego Południa.Jednym z ważnych elementów projektu jest wprowadzanie multimedialnych metod nauczania w edukacji globalnej.

 

30.06.2014 - z bloga Mikea Knoxa (Twende Pamoja)

Nasi przyjaciele pojechali do swoich szkół i zostaliśmy sami. W tej chwili na miejscu w podstawówce są tylko dzieci z klasy IV i VII ponieważ mają egzaminy i to jest czas ich intensywnych przygotowań. Z innych klas zostały tylko małe grupy dzieci. Jest też niewielu nauczycieli ponieważ są wakacje. Naszym zadaniem jest poprowadzenie popołudniowych zajęć z dziećmi. Zaczeliśmy od odwiedzenia każdej klasy. Lewisa dzieci pamiętają z zeszłorocznego pobytu. Każdy powiedział kilka słów o sobie, a Maebh grała na harfie. Nie jestem pewien czy gra na 103-strunowej gitarze jest dobrym sposobem na zapoznanie się...

Po południu pracowaliśmy przez 2 godziny z IV klasą. Jest ładna pogoda więc mogliśmy pracować na świezym powietrzu, pod zadaszeniem. W małych grupach budowaliśmy relacje opowiadając kim jesteśmy i co myślimy.

 
Powered by Quick.CMS