2014 - lipiec

30.07.2014 - z bloga Mikea Knoxa (Twende Pamoja)

Środowe sportowe popołudnie...

O 19:30 cała podstawówka włącznie z zerówką zasiadła na podłodze pod wiatą ponieważ zaczął padać deszcz. Dzieciaki pękały ze śmiechu rozpoznając się w filmie o chórze a potem w innych filmach z ich życia. Potem było jeszcze kilka krótkich kreskówek z serii "Pędziwiatra" a na zakończenie wieczory modlitwa za wspinaczy.

 

29.07.2014 - z bloga Mikea Knoxa (Twende Pamoja)

Dziś jest święto narodowe. Szkoła jest, ale większości nauczycieli nie ma - jest tylko dwóch i my. Tak więc pracujemy z klasami w podstawówce - od zerówki po III klasę improwizujemy to i owo.

Kiedy to piszę, dzieciaki są na zewnątrz i grają w piłke nożną, siatkówke i inne gry. Lepiej wyjdę do nich...

 

28.07.2014 - z bloga Mikea Knoxa (Twende Pamoja)

W czasie gdy troje z nas wspina się na Kilimadżaro, reszta grupy przez 3 kolejne dni cały czas będzie pracowała w szkole.

Maebh będzie pracować z zerówką pomagając im w ciągu dnia i opiekując się nimi od 7:30 do pójścia wieczorem do łóżek.
Lewis i Carlin zajmą się klasą I. Będą też z klasą VII od 7:00 do 8:00, a potem o 8:30 poprowadzą codzienny test. Potem go sprawdzą.
Flora i Hannah będą pracowały z II klasą, a Hannah będzie dodatkowo codziennie między 10:00 a 12:00 uczyła siostrę Edytę obsługi komputera - od włączenia przez tworzenie dokumentów, po obsługę e-maili i internetu.
Wieczorami będą się odbywały pokazy filmu "Księga dżungli" dla jednej klasy - dziś film ogląda III klasa.

Eksytuje nas wiadomość, że jutro i w środę są święta państwowe i przez cały czas będziemy nauczycielami...

 

27.07.2014 - z bloga Mikea Knoxa (Twende Pamoja)

W niedzielę rano poprosiła mnie siostra Digna żebym nagrał i sfilmował szkolny chór. Tak więc po śniadaniu przygotowaliśmy się do filmowania. Siostra zaplanowała poszczególne sceny. Wszystko odbywało się na szkolnym boisku. Chór liczy ponad 60 osób podzielonych na kilka grup. Popołudniami i w weekendy dzieci noszą czerwone dresy i w tych strojach ćwiczyli różne układy taneczne połączone z pieśniami lub hymnami.

Po pierwszej sesji nagraniowej dzieciaki przebrały się w szkolne stroje i nagraliśmy drugą sesję zlokalizowana poza klasztorem.

 

26.07.2014 - z bloga Mikea Knoxa (Twende Pamoja)

Rano pożegnaliśmy trójkę, która wyrusza na Kilimadżaro. Oczywiście z przygotowaną wczoraj flagą

 

25.07.2014 - z bloga Mikea Knoxa (Twende Pamoja)

Dziś prowadziliśmy warsztaty w I klasie szkoły średniej. Zaczeliśmy od opowieści o początku funkcjonowania szkoły w styczniu. Klasa cieszyła się ogladając jak się zmieniali i rozwijali, tańczyli i śpiewali. Też możecie to zobaczyć na wcześniejszych zdjęciach
Uczniowie pracowali w małych grupach...

Po południu kolejne zajęcia z I klasą. Pokazaliśmy film przygotowany przez Makutano Production Grup i skupiliśmy się na tym światowym projekcie. A potem dzieciaki podpisały się na fladze projektu Makutano, którą Niamh, Jed i Ciara zabiorą jutro rano na Kilimadżaro.

 

24.07.2014 - z bloga Mikea Knoxa (Twende Pamoja)

W nocy oglądaliśmy z dziećmi z przedszkola i I klasy "Księgę dżungli". Znowu dzieciaki były bardzo podekscytowane filmem Disneya.
Rano przeszliśmy się po klasach. Uczniowie ciągle jeszcze opowiadali sobie przygody Maebh, Niamh, Ciara and Caitlin.

 

23.07.2014 - z bloga Mikea Knoxa (Twende Pamoja)

Znowu wracamy do szkoły sióstr Urszulanek w Mweka. Gdyby dzieci machały gałązkami palmowymi, nasze przybycie przypomiałoby inne tryiumfalne przybycie :)

Na początek dwie sesje zajęć z klasą VI i V szkoły podstawowej na temat wizji szkoły. Obie sesje wypadły bardzo dobrze. Wszyscy byliśmy zaskoczeni poziomem dyskusji, zaangażowaniem uczniów i skalą ich zrozumienia omawianych kwestii.

Pokazaliśmy też dzieciom nagranie jak prezentowaliśmy ich szkołę na scenie w Queen's Hall

W międzyczasie odbywły się normalne codzienne zajęcia...

O 18:00 spotkaliśmy się nowymi uczniami I klasy szkoły śedniej. Niektórzy z nich mają są w tym samym wieku co młodsze grupy, mają po 13-15 lat.
Czas nam upłyną na wzajemnym poznawaniu się.

A na koniec dnia czas gier, zabaw i rozmów

 

2.07.2014 - z bloga Mikea Knoxa (Twende Pamoja)

Po relaksowym rannym wypadzie do Moshi, po południu mamy 90minutowe zajęcia z klasą VII. Podzieliliśmy klasę na małe grupy i po kilku grach na rozgrzewkę dzieciaki uczyły naszą grupę podstwowych zwrotów w suahili a potem dyskutowały w jaki sposób nakręcić film dla klasy VII w St Peter's School w Edynburgu. Kiedy wróciliśmy, byli gotowi wmieszać się w tłum z kamerą video. Potem trochę tańczyliśmy i śpiewaliśmy.

A teraz Hannah i Jed prowadzą zajęcia z informatyki dla dwójki młodych nauczycieli. Dzsiaj w programie Microsoft Word...

Powered by Quick.CMS