2014 - luty

27.02.2014 - z bloga Mikea Knoxa (Twende Pamoja)

 

Dziś dzień teleinformatyczny. Po południu sprawdzamy kto z nauczycieli podstawówki używał wcześniej laptopa i okazuje się, że połowa. Zostało uzgodnione, że mogą sobie pomagać w nauce i w lipcu wszyscy będa potrafili włączyć, będą znali podstawy worda, powerpointa i będą umieli wysłać maila ze swojego własnego adresu mailowego. Wcześniej lamentowali kiedy pokazywałem jak się obsługuje DVD włączając "Toma i Jerry". W potem w szkole średniej mały trening i powtórka, a na koniec wszyscy obserwujemy trening piłki nożnej na DVD.

 

 

 

 

26.02.2014 - z bloga Mikea Knoxa (Twende Pamoja)

 

W poniedziałkowy ranek wywieszane są wyniki testu. Wszyscy sprawdzają jaką dostali ocenę. W tym tygodniu był to test z biologii.

 

W porze lunchu przedstawiciele klas odbierają z kuchni wielkie plastikowe pojemniki z jedzeniem i rozdzielają porcje wśród uczniów. Dziś na obiad jest kukurydza z fasolą... To jest bardzo sycące i bogate w węglowodany. W zasadzie to zdrowe i dobre pożywienie, ale według mnie węglowodany przez ostatnie 16 tygodni to nie jest idealny pomysł.

 

Czas na pożegnanie w podstawówce. Ojciec Fallon odprawia mszę i wygłasza kazanie na temat daru uśmiechu. I nawet przedszkolaki zrozumiały! Z wyjątkiem dwóch, które przysnęły.

 

 

 

 

24.02.2014 - z bloga Mikea Knoxa (Twende Pamoja)

 

Dziś wyjątkowy dzień w Mweka - chrzest i pierwsza komunia.

 

Pokazałem film o grupie perkusyjnej wykorzystującej różne przedmioty domowego użytku - od miotły po kosz na śmieci. Właściwie był skierowany do mojej małej grupy perkusyjnej. Tymczasem wszyscy znaleźli rzeczy do improwizowania, a Emanuel twórczo wykorzystał pomysł z miotłą.

 

 

 

 

13.02.2014 - z bloga Mikea Knoxa (Twende Pamoja)

 

Lewis i Natalie pojawiają się w V i VI klasie. Dzieci są bardzo podekscytowane mogąc ich zobaczyć - nawet na ich wcześniejszym etapie życia.

 

W czasie przerwy pijemy herbatę i a potem pokazują mi, wszyscy, jak się tańczy Mahirikiri...

 

A po szkole zawsze uszcęśliwieni okazją do fotografowania się.

 

 

 

 

12.02.2014 - z bloga Mikea Knoxa (Twende Pamoja)

 

Po wielu latach firma teleinformatyczna podłączyła szkołę do sieci i mamy połączenie ze światem. Najpierw łączymy się z James'em w Newcastle. Klasa rozmawia z nim. To wspaniałe, że ich pierwszy kontakt to kontakt z uczniami szkoły podstawowej w Wielkiej Brytanii.
Potem próbujemy się połączyć z Lewisem i Natalie, którzy byli tu w sierpniu. Lewis był u siebie w domu i 6 klasa podstawówki była bardzo podekscytowana tym, że mogli go zobaczyć na żywo na dużym ekranie. Natalie niestety nie odezwała się mimo kilkukrotnego wywoływania

 

 

 
Powered by Quick.CMS